Milington's Liz captura Los Ojos

Text

1/6 2019 judge FELDMANN GABRIELE Vårgårda SVKTR 
2nd open class med  Excellent and CQ 

2019-01-04  judge ZAKE LIGITA  SKK My DOG 
3th open class med  Excellent and CQ 


2019-01-03 Judge TEIXEIRA LUIS PINTO  SKK MY Dog 
3th open class med  Excellent

2018-11-03 judge LUNDGREN BERTIL SKK VÄXJÖ 
2nd open class med  Excellen

2018-08-25 Judge PERSSON LENA SKK Backamo
class winner excellent CQ 

2018-08-12 Judge  CRONANDER ÅKE SKK  Askersund
class winner excellent CQ  3 Best female R- CAC 

2018-07-27 Judge STÄÄV JAHN Nordic dog show Ransäter 
3 th openklass excellent 

2018-07-01 Judge LONG-DOYLE ANN Skk Borås
3 th openklass excellent CQ 

2018-05-12 Judge SVKTR CRONANDER ÅKE

2nd openklass excellent CQ 

SKK Lidköping 2017-04-30 Domare Lisa Molin

C Hansson & J Arruego Milington’s Liz Captura De Los Ojos E1-CK-4 bt


SKK Göteborg/My Dog 2016-01-10, domare Annika Ulltveit-Moe - valpar

Valpklass, hanar

Jeanette Jarnesand           Kuai Le Gou’s Ab Fab Prince Alister               1-HP, BIR-valp

Carina Hansson                 Milington’s Lamborghini El Retador                3-HP

C Hansson & J Arruego     Milington’s Lewis El Hijo De Claude                 2-HP

Berit Edlund                      Sandsholms Avici Po Lamleh                           4-HP

Iréne Ölund                       Shadeacre Disco Defender                              opl

Gunvor Sofie Nygård         Spooky Magic’s A Dream Comtrue                    opl

 

Valpklass, tika

Chilu’s Vildhjärta                                                                                     opl

Susanne & Claes-Ove Fhyr    Milington’s Lea Kickboxer Gana Todo             1-HP, BIM-valp

C Hansson & J Arruego     Milington’s Liz Captura De Los Ojos                2-HP

Linda Kristiansen               Scapegrace Kind Of Magic                             3-HP

Gunvor Sofie Nygård         Spooky Magic’s Always On The Move             4-HP

 

SKK Göteborg/My Dog 2016-01-09, domare Kurt Nilsson, 18 CK

Valpklass, hanar

L Nord & M C Andersson   Ca-Ma-Mo’s Ior                                              opl

Jeanette Jarnesand           Kuai Le Gou’s Ab Fab Prince Alister               2-HP

Carina Hansson                 Milington’s Lamborghini El Retardor                opl

C Hansson & J Arruego     Milington’s Lewis El Huo De Claude                1-HP, BIR-valp

Christina Nilsson               Milington’s Liam Hijo De Kickboxer                 4-HP

Berit Edlund                      Sandsholms Avici Po Lamleh                          3-HP

Iréne Ölund                       Shadeacre Disco Defender                            opl

Gunvor Sofie Nygård         Spooky Magic’s A Dream Comtrue                  opl

 

Valpklass, tikar

Inger Ahlin                         Chilu’s Guldskimmer                                      opl

Liz Cederkvist                   Kuai le Gou’s Ab Fab Anastacia                      opl

Susanne & Claes-Ove Fhyr    Milington’s Lea Kickboxer Gana Todo             2

C Hansson & J Arruego     Milington’s Liz Captura De Los Ojos                1-HP, BIM-valp

Linda Kristiansen               Scapegrace Kind Of Magic                             4

Marie Callert                      Shadeacre Dancing On My Own                     opl

Gunvor Sofie Nygård         Spooky Magic’s Always On The Move             3

Hej!
Prova att göra en egen webbsida precis som jag.
Det är enkelt och du kan prova helt gratis.
ANNONS