Last News.

Bilden är Milington's Undercover " Takido "

Årets vinstrikaste TT 2015

Efter SKK Visby x 2

Hanar

C Hansson & J Arruego   1. SE UCh Milington’s Undercover 183-5

Gisslén, Roberts, Price & Whitehead   2. GB SE NO UCh Kybo Kickboxer 178-5

Gunilla Albrigtsen   3. CIB NORD UCh SE JV-13 Nord V-14 Kuai Le Gou's U-Reh-Ka U-Bet 147-5

M Andersson & M Berlin   4. C.I.B.NORD DKUCh DK-V Fabulous Teddy’s Heartbreaker 142-5

Kristina Forsberg   5. SE JV-14 Waterley Make A Mark 140-5

Susanne & Claes-OveFhyr   6. NORD UCh RLD N, RLD F Milington’s 

       Hechicero De La Noche 139-5

Kajsa Andreasson   7. Scapegrace So What 138-5

Anki Sjöberg   8. Thanee’s Iron Man 137-5

Lena Larsman   9. C.I.B & Nord UCh NO V-12 SE VV-14 Dorje’s Yab Re-Skong Ta 133-5

Mona-Lisa Johansson 10. SE UCh Milington’s Gaspar El Guapo 127-5
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ulla Bergh 11. SE & DK UCh  Khambas Ghostbuster Passion Prince 110-5

C Hansson & S Josefsson 12. Milington’s Halcon De Los Cielos 108-5

Iréne Öhlund 13. SE JV-15 Shadeacre Count Me In 107-5

Malin Lindmark 14. Queen Amica’s Standbyme 106-4

Anki Sjöberg 15. Shadeacre Big Bang Theory 100-4

Patricia Brennerfors 16. NORD UCh NORD V-08 Milington’s O’Mally   95-4

Elisabeth Axelsson 17. Shadeacre Custom Made   94-5 (13)

Marina C Andersson 18. Nord UCh Ca-Ma-Mo’s La’Fedor   93-4

Britt-Marie Edwardsson 19. Su-Ram’s Jet San Af Keanu   86-4

Kim Fagerberg Järvtegen 20. Falamandus Red Carpet Ready   61-3

T Hakkamo, K & S Rauhut 21. HR NL UCh Falamandus Remastered Edition   57-2

Lena Söderkvist 22. CIB Multi Ch TLN Wcup13 Kuai-Le Gou’s  Qen’Ichi Quatsu   52-3

Anette Klevekil 22. SE UCh Milington’s Halcon Poderoso   52-2

Inger Hansson 24.NORD JV-11 Enrique Of Darkness    43-3

L Syvertsen & R Andreasen 26. Khyi-Mi Dpon Po Lamleh   43-3

Auli Juntunen 27. FI UCh Da-Laih’s Dream-Daah-Muur Made Of D   39-3

Ingemar Johansson 28 SE UCh Kyang’s Dkar-Ba   38-2

Susanne & Claes-Ove Fhyr 29. RLD N Milington’s Izaro El Astuto   37-2

Tamara & Oliver Chastain  30. SE UCh Tintavon Cristalino    33-3

Ulla Huhtakangas 31. Shabash Darcy   32-2

Maria Lindberg 32. Kuai Le Gou’s Willy Wonka   31-2

Barbro & Jennie Parneryd 32. Mikudi Ready Steady Glow    31-2

Ann Kristin Borglund 32. Shang Di’s Xenon    31-2

Charlotte Norberg 35. Queen Amica’s Secret-Passion   25-2

Jane Edvinsson 36. SE UCh Kyang’s Jazzgossen Polo-Janni   24-2 

 

 

Veteranhanar

Lena Larsman   1. C.I.B & Nord UCh NO V-12 SE VV-14

       Dorje’s Yab Re-Skong Ta 136-5 (22)

Patricia Brennerfors   2. NORD UCh NORD V-08 Milington’s O’Mally   95-4

Avelshanar

Christina Persson   1. C.I.B. & Nord UCh SE V-06 Scapegrace I’m The One 420 (5)

C Hansson & J Arruego   2. SE UCh Milington’s Undercover 410 (5)

Ulrika Dahlbäck Ollén   3. NORD UCh Atisha’s The Game Of Kings 215 (3)

Annika Malmström Leval   4. C.I.B & NORD UCh Kuai Le Gou’s Rebel Rebel  190 (3)

Marina C Andersson   5. SE & DK UCh I’Acimo Ha-Ma-Ni von 

       Verles Ricco 139 (3) 

   6. EE & FI UCh Tibicinan J’Vado Al Max   85 (3) 

 

Tikar

Gunilla Albrigtsen   1. C.I.B. & NORD UCh DK, V-12, JWW-12, 

       NORD V-12, ÖHT JW-12 Kuai Le Gou’s Smash Hit 155-5

Markus Gisslén   2. JEUW-14, NO JV-14 Nord JV-14 SE JV-14

       Waterley Strictly Glitz 154-5

Gunilla Albrigtsen   3. Kuai Le Gou’s Zmaching Ezz  143 5

Kajsa Andreasson   4. C.I.B NORD UCh Scapegrace Excellent Choise 141-5

Kajsa Andreasson   5. C.I.B & Nord UCh SE VetV-14 Milington’s 

       Showgirl  To Scapegrace 139-5

Kim Fagerberg Järvtegen   6. EE SE FI UCh Falamandus One-Kick Chick 135-5

Lena Larsman   7. Multi Ch KBH V-12 Dorje’s Yum Btsun Mo Long-Ku  131-5

C Hansson & J Arruego   8. Milington’s Isabell La Guapa 129-5

Pia Larnelius   9. SE & DK UCh SE JV-13 DK V-14 Golden Tyrie’s All That Glitters 121-5

Monica Isacson 10. SE UCh Pindaros Killer Queen 110-5

 

C Hansson & J Arruego 11. SE UCh SE V-11 Milington’s Capricorn 109-4

Marina C Andersson 12. Ca-Ma-Mo’s Glory  104-5

Kristina Forsberg 13. Tazzjazz Dressed For Success   87-4

Cecilia Elmestål 14. C.I.B. SE, LT & LV UCh Kuai-Le Gou’s Joshi Joko   84-4

Åse Fernis 14. SE DK UCh Kuai Le Gou’s Umika Ureshll   84-5 (  8)

Inger Hansson 16. Darbamaz Trick Or Treat    82-5 (12)

Nita Kise 17. Litomada’s D’angel   79-3

Liane Wendt 18. SE UCh Tibicinan I Belong To You    75-3

Lena Larsman 19. Dorje’s Yum Tshangs Byin Ye-Yod   74-3

Liane Wendt 20. Lhinacre Nunontherun    71-3

Marina C Andersson 20. Thanee’s Gossip Girl    71-3

Lena Oredsson 22. Brightly’s Just My Magic Girl   67-3

Mia Wulff 23. SE UCh Tchang-Ku’s Brahma   64-5 (  9)

Kajsa Andreasson 24. Scapegrace None Other Than Me    62-3

Monica Isacson 25. Sjödala Gård’s Annie Opal af Hertta   59-3

Svein Bjørnes & M Hansen 26. Shadeacre Conquer The World    55-2

Jane Edvinsson 27. Janing’s E-Cim-Ma    56-4

Susanne&Claes-Ove Fhyr  28. Karamain Usnisa    55-4

T Hakamo & L Lehdistö 29. JWW-14 Falamandus Simply Kick-Asstic    53-2

Jennie Parneryd 30. Arcturus Magic Wish   51-4

Minttu Merivirta 31. Nord EE UCh Pindaros Kick Inside    47-3

Anki Sjöberg 31. CIB Nord UCh Sumanshu Simply Irresistible   47-2 

Barbro & Jennie Parneryd 33. SE UCh Flashline’s Apple Of My Eye   46-3

Anki Sjöberg 34.SE UCh Thanee’s Gipsy Girl   45-2

Maria Brunell 35. NO JV-10 NO UCh NO V-13, 14 Dhoki Apsos Evita Peron   43-2

Lena Oredsson 34. Nord UCh Cruella De Ville Taste Of Ambrosia   43-2

Madeleine Melchior 34. Golden Tyrie’s Art-Déco    43-3

Ann-Sofie Lundkvist 38. SE UCh Arcturus Magic Pride N’ Joy    41-3

Linda Kristiansen 39. Nord UCh Milington’s Dolce Amica   40-3

Anna Cervin 39. SE UCh Xcel’s Havannah-Lamleh   40-3

Marika Hümpfner 41. SE & NO UCh Kuai Le Gou’s Qumiko Quandi Sun-Zoo   39-2

S Ewald & M C Andersson 41 Ca-Ma-Mo’s La’Hope    39-2

Eva Clementson 43. Khambas Good Golly Miss Molly   33-2

Ann-Sofie Lundkvist 44. SE UCh Arcturus Miss Sweden   29-3

R Johansson & C Hansson 45. Milington’s Issy La Encantadora   28-2 

Maria Andersson 46. Flashline’s Creme Brulee    22-2

Anu Tapio 47. Shabash Daisy   21-2

 

Veterantikar

Kajsa Andreasson   1. C.I.B & Nord UCh SE VetV-14 

       Milington’s Showgirl  To Scapegrace   151-5

Cecilia Elmestål   2. C.I.B. SE, LT & LV UCh Kuai-Le Gou’s Joshi Joko   84-3

Anki Sjöberg   3. CIB Nord UCh Sumanshu Simply Irresistible   46-2 

Anna Cervin   4. SE UCh Xcel’s Havannah-Lamleh   40-3 

 

Avelstikar

C Hansson & J Arruego   1. SE UCh SE V-11 Milington’s Capricorn 220 (3)

Markus Gisslén   2. Alilah Allure 195 (3)

AnnSofie Lundkvist   3. SE UCh Arcturus Key To Success 114 (3)

C Hansson & J Arruego   4. SE UCh Cun-Wa-Namba Jati   90 (3)

 

Uppfödare

Carina Hansson   1. Milington’s  576 (5)

Gunilla Albrigtsen   2. Kuai Le Gou’s  484 (5)

Markus Gisslén   3. Shadeacre  276 (4)

Lena Larsman   4. Dorje’s  251 (3)

T Hakamo & L Lehdistö   5. Falamandus  246 (3)

Kajsa Andreasson   6. Scapegrace  240 (3)

Anki Sjöberg   7. Thanee’s  210 (3)

Marina C Andersson & 

Monica Andersson   8. Ca-Ma-Mo’s  197 (3)

AnnSofie Lundkvist   9. Arcturus  114 (3)

Hej!
Prova att göra en egen webbsida precis som jag.
Det är enkelt och du kan prova helt gratis.
ANNONS